Skip to content Skip to footer

MAT, PARLAK, YUMUŞAK DOKULU LAMİNASYON

Laminasyon cilaları kullanıcıya; yırtılmaya dayanıklı ve leke tutmama gibi birçok avantaj sağlar. Laminasyon, basılı tabakalara bir veya iki tarafa uygulanan ve basılı malzemelere geliştirme ve koruma sağlayan plastik bir filmdir. Mat laminasyon, görüntünün ve ilk izlenimin her şey anlamına geldiği ürünler için mükemmel bir kalite sunan zarif bir etki sağlar, bu yüzden çoğu kişinin tercihidir. Parlak laminasyonla parlak kaplama, sanat eserine çok daha çarpıcı bir görünüm kazandırır, ışık laminattan yansır ve renklere, özellikle siyahlara daha zengin bir derinlik kazandırır. Yumuşak dokunuşlu laminatın dokusunu yazılı bağlamda tanımlamak zordur – birçok kullanıcı bunu kadife veya pürüzsüz süet malzeme gibi hissettirdiğini ifade eder. Ancak bunu tarif edecekseniz, mat görünümü ve lüks hissi ile gerçekten eşsiz bir yüzey demek uygundur.

SICAK YALDIZ BASKI

Prensip olarak sıcak folyo damgalama; hafif kağıtlar, karton mukavva, lamine karton, plastik ve oluklu mukavva gibi malzemelere metal folyo veya hologram uygulamak için ısı ve basınç kullanma işlemidir. İşlem, geniş bir ürün yelpazesinde kullanılmaktadır. Ambalaj endüstrisinde uygulamalar; gıda, ilaç, tütün ve lüks mal ambalajlarının yanı sıra şarap ve alkollü içecekler gibi ürünler için de etiketleri içerir. Ambalajın ötesinde, sıcak yaldız baskı; banknotlarda, tebrik kartlarında ve ticari baskıda yaygın olarak kullanılmaktadır.

EMBOSS / DEBOSS

Ticari bir baskı şirketi kabartma yapmak için iki ana şey kullanır: kabartmak istediğiniz görüntüye kesilmiş kişiselleştirilmiş bir metal plaka olan bir kalıp ve stok (kağıt). Kalıp, stoğu bir damga gibi bastırır ve baskı parçanızın kağıdından görüntüleri hafifçe kaldırır. Kalıp, tek seviyeli veya çok seviyeli olabilir; burada tek seviye, görüntünüzü tutarlı bir yüksekliğe veya derinliğe yükseltir ve çok seviyeli daha karmaşık bir kabartma oluşturur. Debossing, bir görüntünün (logo, metin, vb.) Baskı parçanıza basılması ve bastırılmış bir etki yaratmasıdır. Tıpkı kabartma gibi, kabartmalı alanı el değmeden bırakmayı veya mürekkep veya folyo damgalama ile doldurmayı seçebilirsiniz.

SPOT UV

Spot UV, tüm yüzeyi kaplamak yerine, UV Kaplamanın basılı bir parçanın belirli bir alanına uygulanmasını ifade eder. Öncelikle bir tasarım tekniği olarak kullanılan Spot UV, değişen parlaklık ve doku seviyeleriyle derinlik ve kontrast eklemenin yaratıcı bir yoludur. Spot UV tekniği çok ayırt edici bir görünüm oluşturduğundan, çoğunlukla broşür ve sunum klasörleri gibi doğası gereği promosyon niteliğinde olan parçalarda kullanılır. Aynı zamanda yüksek etkili kartvizitler ve kitap kapakları için popüler bir seçimdir.

EMBOSS UV

Kabartma UV, sert ve gerilimli metal nesnelerin ve ekipmanların çok çekici ve parlak bir sonlandırma sağlamak için boyanması amacıyla en yaygın kullanılan baskı hizmetlerinden biridir. Bu kabartma UV’ler farklı şirketlerde kullanılmakta ve takdir edilmektedir ve bu nedenle de üretimi, tedariği ve uygulamaları için en seçkin kaliteli hizmetleri sunmakla ilgileniyoruz. Firmamız UV kabartma hizmetlerini çok cazip ve verimli bir fiyat aralığında sunmaktadır.

X